iStock-889681798_1024x1024

Який відбілювач вибрати для відбілювання зубів?

Сяюча посмішка часто є відображенням здоров’я та впевненості в собі. Однак, зважаючи на різноманітність засобів для відбілювання зубів на ринку, вибір може бути величезним. У цій публікації в блозі ми надаємо перелік різних продуктів і надаємо вам наші рекомендації для сяючої посмішки.

Відбілювання зубів сьогодні дуже поширене. Залежно від техніки і продукту, ви можете робити це вдома, в салоні краси, у косметолога або, звичайно ж, в кабінеті стоматолога. На ринку іноді важко вибрати потрібну продукцію.

Ми вирішили пояснити вам основні відбілювачі зубів, щоб допомогти вам краще зрозуміти їхні ефекти та обмеження.

1. Перекис водню:

Перекис водню є найвідомішим відбілюючим засобом. Це основа для більшості гелів для відбілювання зубів. Має окисні та антисептичні властивості. Концентрацію перекису водню в відбілюючих гелях необхідно аналізувати дуже ретельно. Цей продукт дуже ефективний у відбілюванні зубів, але його використання регламентовано. Гелі з вмістом перекису водню до 0,1% доступні у вільному продажу. Вони безпечні та ефективні для відбілювання зубів вдома чи в салоні краси. За межами цієї дози вони використовуються лише медичними працівниками. Наприклад, коли ви відвідуєте свого стоматолога, він або вона може запропонувати вам косметичну стоматологію з використанням гелів, які можуть містити до 6% перекису водню. Тоді стоматолог може призначити пацієнту амбулаторне лікування до цієї дози. При дотриманні протоколу пацієнт може провести відбілювання зубів вдома 6% гелем. Рецепт для приватних осіб не дозволяється видавати за межами цього дозування. До роботи з високодозованими гелями допускаються тільки стоматологи. Останній момент дуже важливий: перекис водню безпечна, якщо дотримується правильне дозування. Гелі з концентрацією перекису понад 6% можуть викликати запалення, опіки ясен і незворотні пошкодження ваших зубів (особливо у випадку зламаних зубів, тріщин, існуючого карієсу, оголених шийок зубів…). Пошкодження незворотні. Тому будьте пильні. Ми наполегливо рекомендуємо вам не купувати гелі на веб-сайтах, де не прозоро повідомляється про склади та їх концентрацію.

2. Перекис карбаміду:

Перекис карбаміду містить 1/3 перекису водню. Це співвідношення дозволяє легко розрахувати вміст перекису водню в гелі. Продукт, що містить 30% перекису карбаміду, фактично еквівалентний 10% перекису водню. Цей гель підпорядковується тим самим правилам згідно з європейськими директивами. Тому для домашнього відбілювання тепер лікар може призначати тільки гелі, що містять 16% пероксиду карбаміду (6% водню). Основна відмінність карбаміду від водню полягає в часі розкладання продукту. Перекис карбаміду має більш тривалий відбілюючий ефект, ніж водень. Згідно з дослідженнями, можна очікувати, що водень вивільнить більшу частину своєї відбілюючої сили протягом 30-60 хвилин. Перекис карбаміду вивільняє половину відбілюючої сили протягом перших двох годин, а решту – протягом наступних 6 годин.Перекис карбаміду перетворюється в організмі на перекис водню, але це відбувається повільніше, ніж при безпосередньому застосуванні перекису водню. Це може призвести до більш тривалого ефекту.Тому рекомендовано тримати продукти, що містять пероксид карбаміду, у роті довше, щоб забезпечити найкращий ефект.Продукти для відбілювання зубів, що містять перекис карбаміду, зазвичай містять нижчу концентрацію перекису водню порівняно з продуктами, що містять перекис водню. Це може призвести до меншої кількості побічних ефектів.Деякі користувачі повідомляють про менше реакцій чутливості при використанні перекису карбаміду порівняно з перекисом водню.

3. Фталімідопероксикапронова кислота

Цей продукт, також відомий як PAP, можна вважати новим відбілюючим засобом на ринку відбілювання зубів. Цей продукт не виділяє перекис водню. Гель містить активний відбілюючий агент, який освітлює знебарвлені молекули всередині вашого зуба. Оскільки він не містить перекису, він не підпадає під дію європейського законодавства, яке регулює концентрацію гелів для відбілювання зубів. Це перекис, механізм дії якого подібний до перекису водню: він виділяє кисень. Кисень зменшує зміну кольору на зубах.Ще не так багато досліджень щодо цього продукту, але насправді він видається ефективним.

4. Відбілююча зубна паста

Відбілюючі зубні пасти використовуються, щоб допомогти відбілити зуби або просто освіжити вашу посмішку. Відбілюючі зубні пасти містять багато різних інгредієнтів. Виробники дуже часто використовують харчову соду, яка ретельно очищає зуби та зменшує зміну кольору. Але вони також можуть містити так звані червоні та сині пігменти. Мета полягає в тому, щоб підкреслити білизну зубів, а не оманливу. Ці зубні пасти можна використовувати щодня, оскільки їх склад безпечний. Абразивність інгредієнтів зазвичай дуже низька.

5. Активоване вугілля

Активоване вугілля для зубів виготовлено з органічних речовин рослинного походження. Його природне походження надає йому сильну здатність до поглинання. Як чорний порошок, активоване вугілля допомагає лікувати афти, або запалені чи набряклі ясна. Допомагає боротися з зубним каменем і деякими захворюваннями пародонту. Перевага вугілля полягає в тому, що воно проникає всередину зуба, тому плями краще захоплюються та швидко видаляються.

Важливо відзначити, що використання активованого вугілля для відбілювання зубів не дуже рекомендовано стоматологами. Активоване вугілля є абразивним, тобто містить абразивні частинки, які потенційно можуть стирати зубну емаль. Зубна емаль є зовнішнім шаром зубів і захищає їх від карієсу та інших пошкоджень. Після видалення зубної емалі її неможливо відновити.

Американська стоматологічна асоціація (ADA) не сертифікувала продукти для відбілювання зубів деревним вугіллям, і існує занепокоєння щодо довгострокового впливу на здоров’я зубів. Крім того, продукти, що містять активоване вугілля, можуть залишати неприємний присмак і чорний наліт у роті.

6. Природні засоби

Існують також інші продукти, які мають природні відбілюючі властивості. Ми вже згадували про харчову соду, яка міститься в відбілюючих зубних пастах. Але це також самостійний домашній засіб, який робить ваші зуби білішими. Його хімічний склад є дуже хорошим абразивом. Таким чином, це допомагає видалити свіжі плями. Однак ми радимо вам не використовувати його занадто часто, оскільки це може зробити ваші зуби більш чутливими та пошкодити емаль.Детальніше про значення абразивності (RDA) ми розповімо в окремій статті.Звернімося до лимона, який дуже добре відомий тим, що надає зубам миттєвий блиск. Деякі люди використовують скибочку лимона і натирають їм зуби. Інші вважають за краще зробити лимонний сік і з’єднати його з харчовою содою. Ви занурюєте зубну щітку в цю суміш і чистите нею зуби. Але лимон відноситься до цитрусових і тому має високу кислотність. Кислоти в лимонному соці можуть пом’якшити зубну емаль і розщепити мінерали, що може спричинити незворотні пошкодження. Це може призвести до чутливості, пожовтіння зубів, а у важких випадках – карієсу. Тому бажано не використовувати лимон як відбілюючий засіб.

 

Якщо ви хочете відбілити зуби, вибирайте безпечні методи, які не пошкодять емаль і тканини всередині зуба!